Klubáci si Drážďany užili i na kole

26.6.2014 / Filmové kluby

Klubáci si měli možnost během dvou dnů projet Drážďany na kole, setkat se se svými vrstevníky a debatovat v angličtině o nelehkých tématech.

Čtyři klubáci, výherci soutěže o nejlepší prezentaci v angličtině, která pojednávala o tom, jak promítat svým mladším spolužákům, měli možnost, díky podpoře Česko - německého fondu budoucnosti, navštívit Drážďany. Ondřej z Příboru, Sára z Loun, Eliška z Lovosic a Magda z Českého Těšína se setkali s našimi německými partnery z organizace Move it Young!, kteří jim ukázali město z netradičního úhlu pohledu -  projeli ho s nimi na kole. Během dvoudenní návštěvy se klubáci setkali se studenty z česko-německého gymnázia v Pirně a z Montessori školy v Drážďanech. Diskutovali s nimi, hráli hry, vyměňovali si názory a nakonec je tamější žáci provedli po okolí. Klubáci svým německým protějškům prezentovali své zkušenosti s vedením filmových klubů a motivovali je k tomu, aby i oni založili v Německu s pomocí našich partnerů filmové kluby. Podle výpovědí klubáků je mezinárodní setkání velmi obohatilo, měli možnost si prohlídnout krásné město, konverzovat anglicky, dozvědět se o tom, jak se žije jejich vrstevníkům za hranicemi a obecně si rozšířit obzory. Více ve fotogalerii.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.