Příběh mojí rodiny v MF Dnes

27.8.2014 / Příběh mojí rodiny

V dnešním vydání Mladé fronty si můžete přečíst, jak děti s učiteli pátraly po své rodinné historii, jak se doma začaly ptát a jak se rodičům líbilo, když šli do školy kvůli úplně něčemu jinému, než jsou třídní schůzky.

 

"Líbil se nám pozitivní přístup zapojených rodin k setkání generací. Žáci i jejich rodiče a prarodiče hledali zajímavé staré předměty a skrze vzpomínky poznávali nedávnou historii. Poutavé zážitky z minulosti nás přivedly na nápad sestavit ze vzpomínek sborník příběhů a slavnostně jej předat všem zúčastněným rodičům a prarodičům na závěr projektového dne," hodnotí projekt učitelky Eliška Richtárová a Andrea Pilichová ze ZŠ a MŠ T.G. Masaryka z Bílovce, které se do Příběhu mojí rodiny zapojily se žáky sedmých tříd.

Celou přílohu MF Dnes si můžete přečíst zde.

Pokud i vás projekt Příběh mojí rodiny nadchnul, zařaďte rodinnou tematiku do výuky. Pomůžou vám k tomu tipy a rady vašich kolegů-pedagogů v praktické příručce pro základní školy, která je ke stažení v pdf formátu.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.