Víme, koho by studenti chtěli za primátora

1.10.2014 / JSNS

V souvislosti s pozdimními komunálními volbami jsme uspořádali debatu středoškoláků s politiky. Studenti se zajímali především o školská témata. Kandidátů na pražského primátora se ptali například na vypovídací hodnotu žebříčků škol, anebo na to, co si myslí o povinné maturitě z matematiky.

Debaty Naše Praha, kterou moderoval Jindřich Šídlo z Hospodářských novin, se zúčastnilo na dvě stě studentů. Na jejich dotazy odpovídali Václav Fořtík/Česká pirátská strana, Tomáš Hudeček/TOP09, Adriana Krnáčová/ANO 2011, Bohuslav Svoboda/ODS, Petr Štěpánek/Trojkoalice pro Pražany. Výběr zastoupených politických stran proběhl na základě preferencí, které v anketě vyjádřili žáci z pražských středních škol.

Po skončení debaty studenti hlasovali, který z panelistů je nejvíce oslovil. Svůj hlas odevzdalo 65 % diváků. Nejvíce se líbil Tomáš Hudeček, za ním se s velkým odstupem již téměř vyrovnaně umístili Bohuslav Svoboda, Václav Fořtík a Petr Štěpánek. Nejméně hlasů získala Adriana Krnáčová.

Podívejte se do fotogalerie. Z popisků se dozvíte, o čem studenti s politiky hovořili.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.