Jsme součástí Festivalu Svobody. Přidejte se.

5.11.2014 / JSNS / Příběhy bezpráví

Společně s dalšími organizacemi oslavíme 25. výročí naší znovunabyté svobody. Na programu několikatýdenních oslav po celé České republice jsou besedy s pamětníky listopadových událostí, happeningy, výstavy, koncerty, vzdělávací programy nebo filmový festival.

Letos uplyne 25 let od sametové revoluce, díky které žijeme již čtvrtstoletí ve svobodné společnosti. Chceme si tedy připomenout, jak a díky komu jsme svobodu získali a hlavně to, že ji máme. Vzpomeneme na to, co se před pětadvaceti lety událo, a uvědomíme si, jak cenná pro nás všechny svoboda je,“ říká Vítek Rozehnal, šéf platformy Festivalu Svobody.

Jeden svět na školách se do Festivalu Svobody zapojuje hned s několika svými projekty: webová mapová aplikace Naše revoluce na sdílení příběhů a dobových fotografií, Měsíc filmu na školách, Cena Příběhů bezpráví, projekce nového filmu 1989: Z deníku Ivany A., projekce Proti ztrátě paměti, výstava Z místa, kde žijeme IV, výstava Sliby vs. realita.

Naši kolegové z Člověka v tísni pořádají mezinárodní konferenci s názvem Za vaši a naši svobodu, kde  de vystoupí zahraniční hosté, jejichž osudy nejsou lhostejné mnoha demokratickým zemím, včetně České republiky. Pozvánka je ke stažení v pdf formátu. Můžete sledovat také web www.zavasizanasi.cz.

Další informace, jak se zapojit, a podrobný program Festivalu Svobody naleznete na:
• webových stránkách www.festivalsvobody.cz
• Facebooku www.facebook.com/festivalsvobody.cz
• Twitteru twitter.com/festivalsvobody

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.