Laureát ceny Gratias Tibi zastupitelem

19.2.2015 / Cena Gratias Tibi

Loňský laureát ceny Gratis Tibi David Šebesta, který byl oceněn společně se svými kamarády za opravu kostela ve Vroutku v Ústeckém kraji, kandidoval v komunálních volbách a byl zvolen do místního zastupitelstva. Nechal se inspirovat výhrou – studijní cestou do Norska, která ho motivovala k další občanské aktivitě.

Pobyt v Norsku byl zásadní. Viděli jsme příklady toho, jak se věci veřejné spravují v jedné z nejdemokratičtějších zemí na světě. Mně osobně to utvrdilo v postojích, že občanská angažovanost má smysl. Snažím se teď prosazovat drobné věci – např. větší transparentnost a otevřenost úřadu. Funkci pojímám tak, že se jedná skutečně o službu veřejnosti a občanům,“ říká šestadvacetiletý David Šebesta.

Znáte i vy mladé lidi, kteří si za svou občanskou aktivitu nebo postoj zaslouží ocenění? Pak je nominujte přes on-line formulář na stránkách www.gratiastibi.cz.

Nominovat je možné jednotlivce nebo skupiny mladých lidí ve třech věkových kategoriích:

  • ve věku žáků základní školy,
  • ve věku středoškoláků,
  • do 30 let.

Můžete se nechat inspirovat 140 nominovanými projekty z minulého roku.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.