Výstava na Kampě prodloužena

7.5.2015 / Příběhy bezpráví

Až do 29. května se můžete v Mlýnské kavárně na pražské Kampě nejen občerstvit, ale i si prohlédnout fotografickou výstavu Z místa, kde žijeme. 

Fotografie představují osm osobností, jejichž příběhy zaznamenaly studentské týmy v roce 2011 v rámci projektu Z místa, kde žijeme - ochotnického herce Miloslava Růžičku a skauta Karla Metyše zatčené za rozšiřování protistátních letáků, Miroslava Semilského, který strávil sedm let ve vězení za účast v ilegální protikomunistické organizace, Karla Kalvacha poslaného do uranových dolů za organizování církevního pěveckého kroužku, trampa Maria Kučeru několikrát vyslýchaného StB, Miroslava Vodňanského, kterému komunisté zabavili rodinné hospodářství, Annu Honovou odsouzenou za odesílání protistátních dopisů a spisovatelku Ivu Procházkovou, která v roce 1983 emigrovala se svou rodinou do Rakouska.

Tak se na Kampě stavte a výstavu si prohlédněte!

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.