Seznamte se s mladými laureáty Gratias Tibi 2015

2.6.2015 / Cena Gratias Tibi

V pražském kině Lucerna jsme vyhlásili vítěze ceny Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí. Laureáti převzali z rukou významných osobností jako hlavní cenu studijní cestu do Norska a Štrasburku a finanční odměnu na další rozvoj svých projektů. Do poslední chvíle netušili, že budou oceněni

Cenu Gratias Tibi 2015 získaly tyto projekty:

- kategorie základní školy: Hospic, ZŠ Brno, Jasanová
Dlouhodobá a volnočasová aktivita dětí, která se zaměřuje na citlivé téma smrti. Důležitým prvkem projektu je sdílení zkušeností a pocitů dětí ze setkání s umírajícími.

- kategorie střední školy: umělecká skupina Směj se, Ústí nad Labem
Cílem skupiny je změna atmosféry ve městě, jeho oživení a budování místní komunity. Směj se je aktivní ve veřejném prostoru a po městě již uskutečnilo různé instalace. Ve svých projektech skupina dokumentuje a fotografuje obyvatele města. K obrázkům pak připisuje jejich přání a vystavuje je na své facebookové stránce.

- kategorie do 30 let: Studentská nezisková organizace Mise naděje, Brno
Projekt je fungující platformou, která sdružuje dobrovolníky z řad vysokoškolských studentů, kteří chtějí pomáhat lidem, jako jsou bezdomovci nebo nemocné a opuštěné děti.

Aktivita je moje celoživotní téma. Zajímají mě lidé, kteří neříkají, že to nejde, ale ti, kteří jednají a konají. Proto jsem moc ráda, že tady mohu být,“ řekla jedna z předávajících režisérka Helena Třeštíková. Laureáti si pak ocenění převzali také od Jiřího Bartošky, Anety Langerové, Davida Kollera, Marie Chalupové a Miloslava Moravce.

Podívejte se do naší fotogalerie, jak slavnostní předávání v Lucerně probíhalo.

Všech 233 letošních nominovaných projektů z celé České republiky naleznete na www.gratiastibi.cz.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.