Spouštíme kampaň Proti ztrátě paměti

15.6.2015 / Příběhy bezpráví

Kampaň Proti ztrátě paměti letos připomíná okupaci Československa v srpnu 1968 a zároveň upozorňuje na všechny další případy, kdy Moskva použila tanky, aby zabránila zemím vystoupit ze sféry svého vlivu. Probíhat bude 25. až 27. června a zapojit se do ní můžete i vy!

Chceme znovu upozornit na to, co se tehdy stalo, a zdůraznit, že vpád a dlouholetý pobyt sovětské armády měl tragické následky. Jsme jedním z mnoha národů, které mají se sovětskou imperiální rozpínavostí neblahou zkušenost. V souvislosti s aktuálním děním na Ukrajině bychom tedy měli lépe rozumět tomu, k čemu nedaleko nás dochází, a této hrozbě se postavit," uvádí v memorandu kampaně Karel Strachota, ředitel projektu Příběhy bezpráví.

Připojte svůj podpis pod letošní memorandum i vy a staňte se tak jeho signatářem. Přijďte 25. června v 16:00 na Václavské náměstí na happening s živým tankem a pokračujte na debatu se třemi hosty - protestujícím na Rudém náměstí v roce 1968 Viktorem Fajnbergem, předsedou krymskotatarského  parlamentu Refatou Čubarovem a politickým geografem Michaelem Romancovem. Nebo se od čtvrtka do soboty stavte v horní části Václavského náměstí na filmovou projekci, prohlédnout si instalaci připomínající okupace nebo pomník věnovaný obětem okupací. Podívejte se, jaké všechny akce se v průběhu kampaně Proti ztrátě paměti konají.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.