Prohlédněte si fotky z nabitého mezinárodního víkendu

20.10.2015 / Filmové kluby

Uplynulý víkend se konaly hned dvě mezinárodní akce Jednoho světa na školách. V Drážďanech a v Praze se setkali čeští a němečtí studenti, kteří  organizují filmové kluby, a v Moldavsku jsme proškolili stovku pedagogů.

Osm českých klubáků nejdříve vyrazilo do Drážďan, aby se svými německými protějšky sdíleli zkušenosti s pořádáním filmových klubů na svých školách. Setkání probíhalo ve velmi přátelské atmosféře, všichni si například během workshopu o drogách vyzkoušeli speciální opilecké brýle.

Společně s několika německými studenty se přesunuli do Prahy, kam se sjeli klubáci ze všech koutů České republiky. Strávili spolu celý víkend, který měl velmi nabitý program – projekce filmů, lidskoprávní debaty se zajímavými hosty i workshop pro zlepšení PR a manažerských dovedností.

Setkání, které jsme uspořádali s přispěním Česko-německého fondu budoucnosti, bylo velmi zábavné a studenti si ho užili. "Organizování klubů mi rozšiřuje obzory, tříbí názory a nutí mě i spolužáky se zamyslet nad různými problémy ve světě," uvedla jedna z účastnic.

Prohlédněte si fotogalerii z Prahy a fotogalerii z Drážďan, ať nasajete příjemnou atmosféru setkání.

V Moldavsku řeší migraci z opačného pohledu

Dvě lektorky Jednoho světa na školách zase strávily víkend v Moldavsku, kde velmi intenzivně školily. Uspořádaly celkem 6 seminářů a naučily naší metodiku celkem sto vyučujících ve třech městech. Kromě Kišiněva také v severomoldavském Beltzu a na jihu země v Comratu.

Školily v ruském a anglickém jazyce s překladem do rumunštiny. Mezi hlavní témata zde patří migrace, lidé s postižením, korupce a vztahy v rodině. „Migraci řešíme z obráceného pohledu než vy“, říká Valentina Botnaru, koordinátorka projektu Jeden svět na školách v Moldavsku.

Mnoho rodičů dětí z našich škol odchází za prací do Itálie nebo Německa, aby pak mohli posílat peníze zpět domů. Děti tu pak často nechávají s prarodiči a často se i roky nemohou navštívit. Rodiče se po návratu s dětmi musí zase naučit žít, a často je to obtížné, protože děti mezitím dospěly,“  vysvětluje Valentina.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.