TIP: Promítněte nový film o drogách a dětech na ulici

10.2.2016 / JSNS

Jedním z nejsledovanějších filmů na jsns.cz jsou Děti ze stanice Leningradská, bezútěšný snímek zachycující zoufalou situaci dětských bezdomovců v Rusku. Nyní jsme na portál zařadili aktuálnější film Ruská pohádka s podobným tématem, podívejte se!

Audiovizuální lekce vede studenty k tomu, aby si uvědomili rizika užívání drog a zodpovědnost za své vlastní chování.

ruská pohádka

Podle odhadů žije v Rusku několik milionů dětí bez domova. Výjimkou není ani město Perm, kde v zimě klesá teplota na -36°C. Ve sklepích rozpadlých domů zde přežívá také skupina hlavních postav filmu, vedená devatenáctiletým Koljou. Na ulici žije už od svých sedmi let a nedávno se dozvěděl, že je HIV pozitivní. Stejně jako jeho kamarádky Irina s Ksushou se na ulici ocitl vinou nefunkční či neúplné rodiny. Náhradní rodinu tak všichni našli ve vzájemném přátelství a spolupráci při každodenním shánění peněz.

Ať už formou drobných krádeží či žebrání, které jde nejlépe malému Denisovi s umrznutými prsty na ruce. I přes otřesné životní podmínky ale hlavní protagonisté neztrácí naději, že se jejich život zlepší a mluví o něm dokonce jako o pohádce. Pohádky však mívají šťastný konec a v jejich případě by se musel stát zázrak, aby se jim život obrátil k lepšímu. Dostat se z bludného kruhu bezdomovectví, krádeží a užívání drog je totiž bez vnější pomoci více než obtížné.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.