Připravte se se svými žáky na školní projekci

23.3.2016 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Chystáte se se žáky na festival Jeden svět? Pak jsme právě pro vás přichystali speciální AV lekci, která vám pomůže připravit třídu na to, jak budou projekce probíhat a seznámí je s tématy dokumentárních filmů, které uvidí v kině.

Některá témata zkrátka vyžadují delší čas na přemýšlení. Navíc ne všichni žáci se orientují v situaci na Ukrajině, v Barmě, či v Sýrii, a pravděpodobně ne všichni přemýšlejí o problémech jako jsou mentální hendikep nebo stáří.

Materiály v AV lekci Jak se připravit na školní projekce festivalu Jeden svět vám pomůžou inspirovat žáky ke kritickému uvažování, díky čemuž budou na samotných projekcích víc v obraze a budou schopni vést kvalitnější diskuzi po filmu.

Ještě jste svou třídu na projekci nepřihlásili? Kontaktujte svého regionálního koordinátora a domluvte se na návštěvě kina ve svém městě nebo okolí.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.