Podívejte se na fotky z mezinárodního setkání

12.4.2016 / Příběhy bezpráví

O víkendu 8. – 10. dubna proběhlo v Praze setkání českých, polských a slovenských studentů, kteří už od listopadu pracují na vlastních krátkých filmech inspirovaných druhou světovou válkou.

Celkem 24 studentů ze tří zemí přijelo na víkend do Prahy, aby si nejen vzájemně představili své rozpracované filmy, ale aby se i naučili s filmovým materiálem pracovat a editovat ho.

V pátek odpoledne si v kinech Lucerna a Světozor pouštěli ukázky ze svých připravovaných filmů a odpovídali na otázky filmařů – Tomáše Potočného, Lindy Jablonské, Karla Strachoty a Lucie Kajánkové.

Během sobotního dopoledne si pak v mezinárodních skupinkách sbírali materiál na reportáž s tématem „Jak vidíme Prahu“ a od sobotního odpoledne je čekalo několik hodin stříhání, editování, vybírání hudby…

Podívejte se do fotogalerie, jak to celé probíhalo!

Teď už týmy opět pracují na svých filmech, které musí být do konce května hotové. Závěrečný filmový festival pak proběhne 6. – 7. června ve Varšavě.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.