Porotci soutěže Hledá se LEADr.

11.5.2016 / Hledá se

Porota - vybrat vypadávajícího s sebou nese velkou zodpovědnost. Ve hře je vlastní pověst, neférové přimhuřování jednoho či rovnou obou očí a vyhnout se nedá ani bezesným nocím, protože pod tlakem okolí vyřadíte svého favorita nebo favoritku. Snadno se dá pochopit, že jsme tento úděl raději někomu svěřili. Kdo rozhoduje v Hledá se LEADr.?

Silvie Lauder – Respekt

Podle interních informací Respektu za dobu svého působení zažila 20 kongresů a sjezdů politických stran, bezmála stejný počet voleb a celkem osm vlád, díky nimž si musela léčit duševní únavu psaním o politice a společnosti zemí jako je Bhútán, Island, Polsko, Belgie, Francie, Irsko či Řecko.

Janek Rubeš - Internetová televize Stream.cz

Jankovo dlouholeté působení na české internetové scéně přineslo divákům mimo jiné i investigativní pořady jako Praha vs. Prachy a Město podvodů, které odkryly praktiky pražských taxikářů a to, jaké nástrahy čekají na nezkušené turisty při příjezdu do hlavního města.

Jindřich Šídlo – Hospodářské noviny

Šéfredaktor politického zpravodajství Hospodářek a hlavně výborný glosátor aktuálního dění politické scény. Kdo nemá čas číst celé Barvy moci, má šanci Jindřicha Šídla poznat skrz pravidelných 140 dobře volených znaků, za které si v roce vysloužil cenu Osobnost českého Twitteru.

Ester Janečková – Česká televize

Byl to i určitě i váš obývák, který Ester Janečková naplnila přívalem emocí z nečekaného setkání dávno ztracených rodinných příslušníků, přátel nebo lásek. Kromě moderátorky pořadu Pošta pro tebe je Ester Janečková i stálou členkou souboru strašnického divadla Miriam.

Veronika Sedláčková – Český rozhlas

Původně redaktorku a moderátorku publicistických pořadů České televize můžete dnes slyšet na vlnách Radiožurnálu, kde připravuje živé rozhovory s aktéry politické scény, a to např. v pořadech Ozvěny dne, 60 minut a Stalo se dnes.

Karel Strachota – Jeden svět na školách

Ředitel Jednoho světa na školách – vzdělávacího programu Člověka v tísni, který už 15 let pomáhá učitelům zapojit do výuky dokumentární filmy s tematikou lidských práv, moderních československých dějin, mediální gramotnosti, občanské angažovanosti, migrace a dalších.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.