VYZKOUŠEJTE NOVÉ LEKCE K FILMOVÉ VÝCHOVĚ

11.6.2016 / JSNS

Taky si při práci s dokumentárními filmy občas kladete otázku, do jaké míry jsou dané snímky objektivní? Možná se vás na to ptají i sami žáci. Vyzkoušejte s nimi nové lekce, které jsme pro vás připravili, a pronikněte společně do základů dokumentárního filmu! 

Připravené lekce Základy dokumentárního filmu jsou součástí nového tematického okruhu Filmová výchova. Najdete v nich odpovědi na to, co je podstatou dokumentárních filmů a jaké jsou jejich úskalí a přednosti. Pomohou žákům přemýšlet o dokumentech jako o subjektivním zachycení reality a vnímat záměr autora i prostředky, které používá. Dozvíte se například to, čím jsou dokumentární filmy typické, kde jsou jejich hranice nebo jakými prostředky k nám filmová díla promlouvají. Díky připraveným aktivitám se také naučíte rozumět tzv. filmové řeči. Využijte poslední dny školního roku a seznamte své žáky se základy dokumentární tvorby!

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.