Mezi učiteli vede film Zabíjení po česku

18.9.2016 / Příběhy bezpráví

Do Měsíce filmu na školách je aktuálně zapojeno přes 160 škol. Z nabídky letošních filmů si zatím nejvíce vybírají snímek Davida Vondráčka Zabíjení po česku (2010). 

 

O smrti nejméně nejméně 763 civilních osob, které se staly obětí divokého poválečného odsunu, pojednává snímek z roku 2010. Po skončení války byli československou armádou a národními gardami vyhnáni ze severočeského Žatce čeští Němci včetně starousedlíků a členů smíšených rodin. Hromadné popravy, mučení, drancování majetku a obdobné zločiny se děly nejen v okolí Žatce, ale i v dalších částech Československa.

Právě v pohraničí letos ze stran zapojených škol zaznamenáváme zvýšený zájem o téma letošního ročníku. Pro ty, co se ještě nezapojili, nabízíme krom filmu o odsunu němců i další snímky, týkající se osudů lidí, kteří opustili své domovy. Ať už jde o odsun, emigraci nebo nucené přesídlení.

Letošní filmovou nabídku naleznete zde.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.