Mezi učiteli vede film Zabíjení po česku

18.9.2016 / Příběhy bezpráví

Do Měsíce filmu na školách je aktuálně zapojeno přes 160 škol. Z nabídky letošních filmů si zatím nejvíce vybírají snímek Davida Vondráčka Zabíjení po česku (2010). 

 

O smrti nejméně nejméně 763 civilních osob, které se staly obětí divokého poválečného odsunu, pojednává snímek z roku 2010. Po skončení války byli československou armádou a národními gardami vyhnáni ze severočeského Žatce čeští Němci včetně starousedlíků a členů smíšených rodin. Hromadné popravy, mučení, drancování majetku a obdobné zločiny se děly nejen v okolí Žatce, ale i v dalších částech Československa.

Právě v pohraničí letos ze stran zapojených škol zaznamenáváme zvýšený zájem o téma letošního ročníku. Pro ty, co se ještě nezapojili, nabízíme krom filmu o odsunu němců i další snímky, týkající se osudů lidí, kteří opustili své domovy. Ať už jde o odsun, emigraci nebo nucené přesídlení.

Letošní filmovou nabídku naleznete zde.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.