Lepší škola pro všechny

19.9.2016 / JSNS

Odstartoval třetí ročník největší sbírky na podporu vzdělávání v Česku Lepší škola pro všechny. Z jejího výtěžku financujeme i aktivity Jednoho světa na školách. Podpora českých dárců je pro nás velmi významná. 

Možnosti financování vzdělávacích projektů z veřejných zdrojů – státních i evropských – zaznamenaly během posledních let obrovský propad. Již třetím rokem proto Člověk v tísni vyhlašuje sbírku Lepší škola pro všechny. Její výtěžek podpoří aktivity, kterým se na poli vzdělávání s kolegy v Česku věnujeme.

Člověk v tísni působí na více než polovině škol v České republice v oblastech, kde chybí dostatečná podpora státu a dalších institucí. Pomáháme učitelům rozvíjet nadání a individuální schopnosti žáků a učit je orientovat se v současném světě. Chceme, aby současná mladá generace vzpomínala na školu jako na příjemné místo plné poznání a respektu.

Díky prostředkům ze sbírky jsme v rámci Jednoho světa na školách mohli v uplynulém školním roce například rozšiřovat nabídku vzdělávacího portálu jsns.cz, podporovat projekty Kdo jiný? zaměřené na občanskou angažovanost mladých lidí, vyhlásit Cenu Gratias Tibi nebo uspořádat vzdělávací soutěž Hledá se LEADr. Z výtěžku sbírky jsme financovali také studentské filmové kluby a některé semináře pro učitele.

Našim kolegům umožňují prostředky získané touto cestou nejen práci s učiteli, ale i s konkrétními dětmi – doučují stovky žáků z chudých rodin, kteří díky tomu zažívají při výuce poprvé úspěchy a mohou úspěšně zvládnout základní školu.

Příspěvky, které pošlou individuální dárci v době od 15. září do 15. října, sponzoři zdvojnásobí.

Prosíme, dle vlastního uvážení šiřte informace o sbírce mezi své známé. Děkujeme!

Více informací najdete na stránkách sbírky Lepší škola pro všechny.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.