Už jste se přihlásili?

3.10.2016 / Příběhy bezpráví

Co vás v listopadu čeká? Stovky škol budou pořádat projekce filmů z naší nedávné minulosti a besedovat s pamětníky, historiky a filmaři. Tématem letošního ročníku jsou příběhy těch, kteří museli v průběhu druhé poloviny 20. století z různých důvodů opustit své domovy. 

Připravili jsme pro vás sadu filmů a je jen na vás, který z nich žákům promítnete. Vybírat můžete ze snímků o emigraci, poválečném odsunu Němců, provokacích Státní bezpečnosti vůči těm, kteří chtěli odejít do zahraničí, budování hranice z ostnatých drátů kolem Československa nebo o přesidlování a internaci řeholníků a řeholnic.

Každá zapojená škola od nás dostane DVD s filmy a jako bonus metodickou příručku 3 podoby propagandy, plakátovou výstavu Z místa, kde žijeme a brožuru Emigrace a život v exilu

Navíc jsme pro vás připravili také Rady a doporučení, kde najdete užitečné tipy k výběru filmu, pozvání hosta a celkově přípravě a průběhu projekce. 

Přihlaste se přímo zde.   

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.