Pusťte si záznam předvolební debaty ke studentským volbám

16.5.2024 / Studentské volby

Ve čtvrtek 16. května proběhla v pražském kině Světozor studentská předvolební debata k volbám do Evropského parlamentu. Zúčastnili se jí zástupci čtyř politických subjektů (ANO, Piráti, SPOLU a STAN). Debatu moderovala Marie Bastlová. Studenty nejvíce zaujala zástupkyně Pirátů Markéta Gregorová.

Debaty se zúčastnili zástupci politických stran, které získaly největší podporu mladých lidí v posledním Průzkumu postojů středoškoláků. Na otázky Marie Bastolové a studentů odpovídali: Jaroslav Bžoch (ANO), Markéta Gregorová (Piráti), Danuše Nerudová (STAN) a Ondřej Kolář (TOP 09).

 

Pokud jste debatu nestihli, můžete si ji kdykoliv pustit s vašimi studenty ze záznamu zde na našem portálu. 

Pokud se vám video nezobrazuje, potvrďte na stránce cookies. 

 

Kdo studenty nejvíce zaujal?

Přítomní studenti měli po konci debaty možnost hlasovat v závěrečné anketě o tom, který z kandidátů je svými postoji k diskutovaným tématům, reakcemi a odpověďmi nejvíce přesvědčil. 

Výsledky ankety:

  1. Markéta Gregorová (81 hlasů)
  2. Ondřej Kolář (34 hlasů)
  3. Danuše Nerudová (29 hlasů)
  4. Jaroslav Bžoch (20 hlasů)
Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.