Proběhlo úvodní setkání Z místa, kde žijeme 2019

6.3.2019 / Příběhy bezpráví

Ve čtvrtek proběhlo úvodní setkání nového ročníku Z místa, kde žijeme, tentokrát zaměřeného na 30. výročí sametové revoluce.

 

Týmy z pěti pražských škol si poslechly vyprávění přímého účastníka listopadových událostí, herce Jana Potměšila, konzultovaly svůj výběr pamětníků s historiky Janem Synkem a Marií Cholínskou a načerpaly inspiraci na workshopu tvůrčího psaní s Reném Nekudou a výtvarné dílně s Madlou Bažantovou.

Úkolem žáků a studentů nyní bude zvolit si pamětníka, jehož osudy budou zpracovávat, a rozhodnout se, zda jeho příběh představí formou krátkého videa nebo například výstavy. V průběhu práce budou konzultovat jak s historiky, tak s lektory, kteří jim poradí, jak svůj výstup správně uchopit. 

Výsledky práce jednotlivých týmů si společně představíme na závěrečném setkání projektu na konci května. Žáci samotní s nimi pak seznámí také své spolužáky, a nejzdařilejší příklady ukážeme také široké veřejnosti v rámci Kina Příběhů bezpráví 17. listopadu na Jungmannově náměstí v Praze.

Podívejte se také na fotogalerii ze setkání.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.