Proběhlo úvodní setkání Z místa, kde žijeme 2019

6.3.2019 / Příběhy bezpráví

Ve čtvrtek proběhlo úvodní setkání nového ročníku Z místa, kde žijeme, tentokrát zaměřeného na 30. výročí sametové revoluce.

 

Týmy z pěti pražských škol si poslechly vyprávění přímého účastníka listopadových událostí, herce Jana Potměšila, konzultovaly svůj výběr pamětníků s historiky Janem Synkem a Marií Cholínskou a načerpaly inspiraci na workshopu tvůrčího psaní s Reném Nekudou a výtvarné dílně s Madlou Bažantovou.

Úkolem žáků a studentů nyní bude zvolit si pamětníka, jehož osudy budou zpracovávat, a rozhodnout se, zda jeho příběh představí formou krátkého videa nebo například výstavy. V průběhu práce budou konzultovat jak s historiky, tak s lektory, kteří jim poradí, jak svůj výstup správně uchopit. 

Výsledky práce jednotlivých týmů si společně představíme na závěrečném setkání projektu na konci května. Žáci samotní s nimi pak seznámí také své spolužáky, a nejzdařilejší příklady ukážeme také široké veřejnosti v rámci Kina Příběhů bezpráví 17. listopadu na Jungmannově náměstí v Praze.

Podívejte se také na fotogalerii ze setkání.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.