Proběhlo závěrečné setkání Z místa, kde žijeme 2019

19.6.2019 / Příběhy bezpráví

Tři pražské studentské týmy úspěšně absolvovaly půlroční projekt Z místa, kde žijeme. Ve čtvrtek 13.6. prezentovaly v Knihovně Václava Havla medailonky o pamětnících, jejichž životní osudy v uplynulých měsících zpracovávaly.

Jako první prezentoval tým Gymnázia PORG, který zpracoval příběh Jana Potměšila, následovaný týmem Gymnázia na Pražačce s příběhem Josefa Dvořáka a týmem Gymnázia Prof. Jana Patočky s příběhem Jana Jarolímka. Účastníci setkání se tak seznámili jak s příběhy dvou emigrantů i politickými důvody, které je k emigraci vedly, tak s osudem aktivního účastníka sametové revoluce, který si na její průběh nese doživotní památku. Studenti ihned dostali cennou zpětnou vazbu od historiků Marie Cholínské a Jana Synka z Ústavu pro studium totalitních režimů, se kterými měli možnost rovněž v průběhu práce na projektu cokoliv konzultovat.

Po bloku prezentací následoval čtyřhodinový videoworkshop, vedený lektory Janem Šípkem a Evou Skálovou. Během něj studenti přetavili své náměty na krátké videomedailonky. Využili při nich jak dobové fotografie, tak úryvky z nahrávek rozhovorů s pamětníky, nebáli se ani dotáčet vlastní komentáře. Všechny výsledné medailonky bude možné zhlédnout jak online na našich webových stránkách, tak v Kině Příběhů bezpráví 17. listopadu 2019 na Jungmannově nám. v Praze. 

Na fotografie z celého dne se můžete podívat zde.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.