Nominujte osobnost na Cenu Příběhů bezpráví 2020

23.4.2020 / Příběhy bezpráví

Znáte někoho, kdo vzdoroval komunistickému režimu a zasloužil by za své statečné postoje a činy uznání mladé generace? Nominujte ho/ji na Cenu Příběhů bezpráví 2020. 

Nominace na Cenu Příběhů bezpráví, kterou každý rok uděluje Člověk v tíni, jsou otevřené do konce května. Pokud vaše žáky či studenty zaujal osud hosta, který s  nimi besedoval po projekci v rámci projektu Měsíc filmu na školách, řekněte jim o této ceně, jíž mohou projevit uznání. Nominovat ale můžete kohokoli, kdo za komunistického režimu věřil v ideály svobodyspravedlnosti a ty také aktivně hájil.

Nominaci mohou poslat skupiny nebo jednotlivec ve věku 14–30 let. Cena Příběhů bezpráví je výjimečná právě tím, že ji udělují mladí lidé. Tři laureáty pak vybírá studentská porota.

Laureáti Ceny Příběhů bezpráví 2020 budou vyhlášeni na zahájení Měsíce filmu na školách, které se uskuteční v historických prostorách kina Lucerna. 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.