Jak na klima? Zapojte se do debaty s našimi hosty!

14.4.2021 / Kdo jiný?

Ke Dni Země jsme pro Vás a Vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu Náhradní planeta neexistuje. Nové filmy, lekce, projektové aktivity i výukové materiály jsou vhodné pro klasickou i distanční výuku. Právě tyto materiály Vám umožní s žáky otevřít nelehké téma změny klimatu srozumitelným způsobem. Lekce a projektové aktivity vám pomohou posunout téma z abstraktní roviny na osobní úroveň. Kromě toho jsme ale pro Vás také připravili online debatu na téma změny klimatu, kde se můžete Vy, Vaši žáci a studenti, ptát našich hostů. 

 

Zapojte se prostřednictvím svých dotazů 21. dubna (9:30 - 11:00) do online inspirační akce InspiRACE: Jak na klima? Akci budete moci sledovat živě na našem kanálu YouTube a na Facebooku JSNS

Hlavní tématem bude „co sami můžeme udělat pro zmírnění dopadů změn klimatu”. 
Své příspěvky představí a do diskuze se zapojí: 

  • Tomáš Blaha (guerillový sadař a biouhlíř z Tišnovska) 
  • Ema Ostřížková (členka Fridays for Future) 
  • Lucie Smolková (koordinátorka programu Re-generátor Nadace Partnerství) 
  • Tadeáš Žďárský (environmentalista, lektor NaZemi) 

Své dotazy můžete pokládat v průběhu akce i předem na platformě sli.do.

Zeptejte se!

Primárně jsou jak debata, tak veškeré materiály určeny pro školy. Využít je však může kdokoliv, kdo se o naši planetu zajímá a hledá cesty, jak vlastním dílem přispět ke zmírnění dopadů klimatické změny.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.