Začal 7. ročník Z místa, kde žijeme

14.2.2017 / Příběhy bezpráví

9.–10. února proběhlo úvodní setkání studentských týmů zapojených do letošního projektu Z místa, kde žijeme. Jejich úkolem bude v následujících třech měsících najít a zpracovat příběh pamětníka, který se v minulosti aktivně postavil komunistickému režimu.

Na programu setkání bylo seznámení se s metodou orální historie, úvod do projektového plánování a řada workshopů. Ty studentům ukázaly, jakým způsobem mohou s pamětnickým příběhem pracovat, např. jak natočit video, napsat reportáž, zpracovat příběh dramaticky nebo fotograficky a další. Týmy se také potkaly s historiky, kterým představily, jaký příběh budou zpracovávat, a společně konzultovali, jak v práci postupovat, na co se pamětníka ptát a kde hledat další materiály k tématu.

Teď mají týmy tři měsíce, aby všechno, co si naplánovaly, i opravdu udělaly. A na dalším setkání v květnu uvidíme, jak se své práce zhostily. Zatím se podívejte na fotogalerii ze setkání!

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.