Studentské volby do Evropského parlamentu

22.5.2024 / Jakub Šebek, Kristýna Michálková / 12 fotografií

V úterý 21. a ve středu 22. května 2024 proběhly na středních školách po celé České republice Studentské volby do Evropského parlamentu. 

Možnost volit měli studenti starší 15 let. Vlastní volby na školách probíhaly obdobným způsobem jako volby skutečné: zapojené školy obdržely materiály potřebné k uskutečnění voleb, jako jsou hlasovací lístky, pokyny pro voliče a volební komisi, brožuru s informacemi k volbám a EU a další. Studenti sestavili volební komise a připravili volební místnosti s urnou a plentou, za níž voliči zaškrtávali na hlasovacích lístcích jednotlivé politické strany, hnutí nebo koalice, které v reálných volbách kandidují. Vše probíhalo pod vedením pedagoga. Ten po skončení voleb odeslal prostřednictvím zabezpečeného webového rozhraní výsledky za školu k celkovému zpracování. To zajišťovala výzkumná agentura Kantar.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.