Známe finalisty Ceny Gratias Tibi 2021!

30.6.2021 / Cena Gratias Tibi

Tak jako v předchozích letech měla i letos porota velmi obtížné rozhodování. Rozmanitost, přínos i originalita nominovaných projektů byla obrovská. Nakonec vybrala tři finalisty v každé kategorie a zde se můžete podívat na zdůvodnění jejich výběru.

Finalistům moc gratulujeme, ale velké díky patří všem nominovaným za jejich aktivity a nasazení. Laureáti budou vyhlášeni na slavnostním předávání Cen Gratias Tibi 15. září 2021 v Letenských sadech a my se už těšíme na jejich reakce.

Kategorie základních škol

Kategorie středních škol

Kategorie do 30 let

vítězi Ceny České televize budou moci diváci rozhodovat v on-line hlasování od konce léta. O podrobnostech dáme včas vědět.

Stejně jako v minulých letech zasedne speciální porota k tomu, aby vybrala nejlepší projekt v oblasti ochrany životního prostředí. Který projekt v této kategorii vyhrál se veřejnost dozví 15. září na slavnostním předávání.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.