Na Cenu Gratias Tibi je nominováno 117 projektů

3.4.2017 / Cena Gratias Tibi

Nominace na letošní Cenu Gratias Tibi jsou uzavřeny a my máme obrovskou radost ze 117 skvělých projektů a iniciativ mladých lidí. Seznamte se s nimi – v květnu budete moct i vy rozhodnout, kdo si odnese ocenění veřejnosti.

Porota složená z partnerů Ceny, která rozhoduje o hlavních kategoriích (věk Základní školy, Střední školy a do 30 let), to nebude mít vůbec jednoduché. Nominované projekty opět ukazují, že se mladí lidé  – navzdory různým škarohlídům – o své okolí zajímají.

Možnost rozhodnout o letošních laureátech budete mít díky Ceně České televize letos poprvé i vy. S rozhodováním navíc budete moci pomoct i porotě O2, která bude rozhodovat o vítězi v kategorii O2 – bezpečná a vstřícná komunita. O možnosti hlasování vás budeme včas informovat.

Vítězové Ceny Gratias Tibi 2017 budou slavnostně vyhlášeni 30. května v pražském kině Lucerna.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.