Podívejte se, jak si vedli leadeři na místních zastupitelstvech

18.4.2017 / Hledá se

Druhý díl soutěže Hledá se LEADr. je on-line. Soutěžící se tentokrát rozjeli do menších obcí, kde se na dva dny stali členy místních zastupitelstev a hledali zajímavá řešení pro nevyužívaná veřejná místa.

Denisa Červená a Sabina Nguyenová v Dolních Studénkách zjišťovaly, co obyvatelům chybí. Kamila Kurníková a Jiří Žák v Troubkách řešili, co s nevyužitým dvorem u obecního úřadu. Jan Bukovjan a Sufian Massalema zkoušeli v Kamýku nad Vltavou najít nové řešení pro školní zahradu, ze kterého by měli radost děti i dospělí, a Tomáš Smrčka a Andrea Procházková zase v Petrovicích obnovovali kašnu na náměstí.

Koho z nich poslala porota do třetího kola? Podívejte se na druhý díl soutěže na stream.cz!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.