Na Mamuta! Voláme spolu s letošní vítězkou Hledá se LEADr.

16.5.2017 / Hledá se

Vítězkou druhé řady soutěže Hledá se LEADr. se stala osmnáctiletá Sabina Nguyenová. Dívka s duší bojovnice se snaží o záchranu mamutího můstku v rodném Harrachově, který je jedním z pěti na světě. A nejedná se jen o Mamuta, ale i o záchranu skoků na lyžích v České republice obecně.

Sabina porazila 18 dalších účastníků. Přesvědčila porotu, že si za svým projektem Na Mamuta! opravdu stojí, a posléze i diváky Streamu, kde se soutěž vysílala. Hlas jí poslalo 1458 z nich. Ve finále se utkala se studentkou práv Andreou Procházkovou, která reprezentovala projekt Názorování.

Sabina vyhrála 30 tisíc na podporu svého projektu a obě finalistky získaly měsíční stáž v zahraničí.

Pusťte si vyhlášení výsledků soutěže a rozhovor s vítězkou. Gratulujeme!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.