HLASUJTE, kdo si odnese Cenu Gratias Tibi

22.5.2017 / Cena Gratias Tibi

O tom, kdo získá Cenu Gratias Tibi 2017, můžete rozhodnout i vy! Letošní novinkou je totiž Cena České televize, o jejímž laureátovi rozhodne veřejnost. Vyberte si z projektů mladých aktivních lidí, které se dostaly do užšího finále, ten, jež byste rádi ocenili, a pošlete mu svůj hlas!

Cena Gratias Tibi (=Děkuji Tobě) byla poprvé udělována v roce 2014. Oceňuje mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit. V poslední době o sobě mladí lidé dávají stále více vědět a objevuje se celá řada projektů a iniciativ, za kterými stojí právě oni. Chceme jim dát najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají a váží si jich za to.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.