Vedete Filmový klub Jeden svět na školách? Máme pro vás zlepšení!

29.5.2017 / Filmové kluby

Novou podobu JSNS.CZ jsme spustili sotva před půl rokem, ale ani teď nezahálíme. Snažíme se portál stále zlepšovat, aby se vám s ním dobře pracovalo. Teď přinášíme žhavou novinku pro organizátory Filmových klubů Jeden svět na školách, kteří mají nově neomezený přístup ke všem lekcím a doprovodným materiálům. 

Takže jestli jste „klubákem“, můžete si teď pustit jakýkoli film, a to i ty nejnovější. Projekci pro spolužáky můžete navíc doplnit o aktivity, které téma snímku rozvíjejí. Využijte metodicky připravené pracovní listy a pracujte se svými diváky!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.