Předvolební debata ke Studentským volbám

27.8.2017 / Studentské volby

K volbám patří i debaty politiků. Cílem takových debat, je nabídnout voličům odpovědi na jejich otázky a umožnit jim, aby se na jejich základě odpovědněji rozhodli o své volbě.

Proto také ke Studentským volbám pořádáme předvolební debatu pro studenty středních škol v Praze. Studenti si sami zvolili, se zástupci kterých politických stran mají zájem diskutovat. Na debatu proto zveme zástupce ANO, ČSSD, ODS, České pirátské strany, TOP 09.

Debatovat budeme před Studentskými volbami, tedy 2. října od 13:00 v Kině 35. Jednáme i o streamování debaty se společností Seznam.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.