Řekněte svým žákům, že se mohou přihlásit do soutěže Hledá se LEADr.

6.10.2017 / Hledá se

Hledá se LEADr. je kombinace soutěže a vzdělávání samotných účastníků. Mladé lidi chceme motivovat k zájmu o komunální politiku a občanský aktivismus. Chceme jim ukázat, že když mají skutečný zájem, dobrý nápad a ví, jak ho uskutečnit, mohou mnohé změnit k lepšímu.

Hlásit se mohou aktivní mladí lidé ve věku 17 až 25 let. Stačí aby měli vizi, nebáli se odpovědnosti a chtěli realizovat svůj vlastní projekt, kterým pozitivně ovlivní situaci ve svém okolí.

Přihlášky je možné vyplnit již od 16. října na webu hleda.se. Přihlášky sbíráme do 19. listopadu.

Účastníci soutěže budou mít možnost posunout svůj projekt dále během dvou víkendových workshopů. Setkají se s lidmi, kteří se podílí na chodu a rozhodování samospráv. Poznají mladé lidi, kteří jsou stejně motivovaní jako oni sami. Zažijí zkrátka neobyčejné věci. Podívejte se, co všechno zažili účastníci minulých ročníků soutěže.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.