Začínáme další ročník týmových projektů

26.10.2017 / Kdo jiný?

V polovině října se v Praze sešli mladí lidé a jejich vyučující z dalšího ročníku projektu Kdo jiný? První setkání mělo za cíl především inspirovat, hledat svůj směr projektu a seznámit se s podobně smýšlejícími lidmi.

 Během dopoledne se mohli při Prezentacích z rychlíku seznámit s projekty z předchozích let a dalšími, které vznikly z iniciativy mladých. Odpoledne se pak formou Živé knihovny setkali s organizátory a aktéry dalších projektů. S velkým zájmem se setkaly například projekty Zachraň jídlo, Library of Things, Žižkostel a mnohé další. Do dalšího setkání se nyní mají týmy zamyslet, jakým směrem se ve vlastních projektech vydají. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.