Film Milada v kinech

2.11.2017 / Příběhy bezpráví

Od 2. listopadu můžete se svými žáky zajít do kina na nový film režiséra Davida Mrnky MILADA. Snímek je inspirován životem JUDr. Milady Horákové a představuje její osud od roku 1937.

Postavu Milady Horákové ztvárnila herečka Ayelet Zurer, v dalších rolích se objeví například Vica Kerekes, Vladimír Javorský, Hana Vagnerová, Karel Dobrý nebo Aňa Geislerová.

 

Kromě klasických projekcí, pořádají mnohá kina i dopolední promítání pro školy. Podívejte se, jestli na programu kina ve vašem okolí taková projekce není a zajděte se svými žáky na film o Miladě Horákové - ženě odsouzené v politickém procesu a v roce 1950 popravené.

Stáhněte si plakát a přečtěte si o filmu víc.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.