Přihlaste se na semináře pro vyučující Mediální gramotnost v době nových médií

8.11.2017

Připravili jsme pro vás dva semináře pro vyučující o nových médiích. Ta v dnešní době nabízejí mnoho příležitostí, pojí se s nimi ale i některá rizika.

Na seminářích promítneme filmy o tom, jak mohou nová média napomáhat rozvíjet talent, ale zároveň i sociálně izolovat nebo přispívat ke vzniku a šíření nenávistného a ideologického obsahu. Pomocí tematických spotů se dostaneme k tématu nenávistné komunikace na internetu. Ve spolupráci s odborníky a vyučujícími jsme ke snímkům připravili vzdělávací aktivity, které společně vyzkoušíme. Zaměříme se na to, co to je "hate speech", jak nenávistným projevům předcházet a jak se jim bránit. Součástí semináře budou debaty s experty v dané problematice.

Kapacita seminářů je už naplněna. Děkujeme za pochopení. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.