Jak vidí svět a jakého chtějí prezidenta dnešní středoškoláci?

10.12.2017 / Průzkumy a šetření

Přijďte s námi debatovat do Skautského institutu o tom, jak vidí mladí lidé dnešní svět a svoji roli v něm.

Již tento čtvrtek 14. 12. v 19:00.

Co mladí lidé vnímají jako největší problémy ve svém okolí a ve světovém kontextu? Odkud o nich čerpají informace? Chtějí přispět k řešení těchto problémů? Jaké jsou jejich volební preference? Chtěli by žít za socialismu? Jak hodnotí naše členství v EU a NATO? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíme z prezentace výzkumu, který pro Jeden svět na školách realizovala agentura Median. 

Dostaneme se i k výsledkům studentských prezidentských voleb, které proběhnou 12. - 13. 12. na takřka 400 školách. 

Přijďte se s námi podělit o Vaše názory a zkušenosti.

Debaty se zúčastní Jan Husák (Česká rada dětí a mládeže), Lenka Štěpánová (Česká středoškolská unie), Daniel Prokop (MEDIAN) a Karel Strachota (Jeden svět na školách). Debatu moderuje Klára Šimáčková Laurenčíková (ČOSIV).

Seznámit se s výsledky průzkumu můžete zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.