Den Příběhů bezpráví 2012

27.6.2012 / Příběhy bezpráví

Už za týden proběhne Den Příběhů bezpráví 2012. U příležitosti výročí popravy Milady Horákové tato akce připomene památku odpůrců komunistického režimu a všech, kteří v době nesvobody hájili demokratické principy. Připojte se k nám – přijďte 27. června k soše sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. V poledne tam minutou ticha uctíme památku všech, kterým je tato akce věnovaná.

Den Příběhů bezpráví probíhá také na Facebooku. Je možné se připojit k události Fandím skutečným hrdinům. Více informací o programu pro školy a projektech v regionech se dočtete na stránkách věnovaných této akci.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.