Spouštíme přihlášku do projektu Měsíc filmu na školách 2012

13.7.2012 / Příběhy bezpráví

Už nyní se můžete přihlašovat do projektu Příběhy bezpráví  Měsíc filmu na školách. Tématem letošního ročníku je normalizace. Důvodem, proč se systematicky věnujeme právě tomuto období, jsou jednak pozitivní ohlasy na naše poslední dvě publikace, a zejména pak přesvědčení, že režim, který tu v letech 1968–1989 fungoval, lze bez pochybností označit za diktaturu.

Připravili jsme pro vás filmovou nabídku, skládající se ze tří dokumentů, zachycujících praktiky normalizační moci, a další bonusové materiály, které zdarma obdržíte po skončení projektu. Více informací naleznete zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.