Vystavte si výstavu

26.9.2012 / Příběhy bezpráví

V rámci projektu Měsíc filmu na školách si můžete zapůjčit jednu ze tří výstav. Každá z nich je zpracována vizuálně atraktivní formou, dá se netradičně rozmístit na vaší škole, a tím více vtáhnout studenty do tématu moderních československých dějin.

 

První výstava s názvem Nepřemožená vypráví formou komiksu příběh Milady Horákové. Druhá výstava, Cesta ke svobodě, popisuje protikomunistické aktivity v letech 1948–1989. Z vězeňských spisů je třetí působivá výstava popisující příběhy obětí justice komunistického režimu. Více o možnostech zapůjčení se dozvíte zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.