Příběhy bezpráví – literární soutěž 2012

28.8.2012 / Příběhy bezpráví

Od 1. listopadu 2011 do 7. února 2012 probíhala v rámci projektu Příběhy bezpráví soutěž s názvem Normální normalizace, kterou pořádala společnost Člověk v tísni ve spolupráci s týdeníkem Respekt. Úkolem studentů ve věku 15–20 let bylo napsat reportáž, esej nebo rozhovor na téma jeden den v normalizačním Československu.

Do soutěže bylo přihlášeno 65 prací, z nichž porota ve složení Ivan Lamper, Marek Švehla, Petr Třešňák (týdeník RESPEKT) a Karel Strachota (Jeden svět na školách) ocenila tři práce. Vyhlášení výsledků proběhlo 6. března 2012 v pražském Paláci Lucerna během slavnostního zahájení 14. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Ceny výhercům předával zástupce šéfredaktora týdeníku Respekt pan Marek Švehla.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.