Slavnostní zahájení Příběhů bezpráví 2012

2.11.2012 / Příběhy bezpráví

Včera 1. listopadu 2012 proběhlo slavnostní zahájení projektu Příběhy bezpráví. Ve zcela zaplněném sále pražského kina Lucerna byli přítomni ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, ministr školství Petr Fiala, náměstek ministra obrany Michael Hrbata, hosté z řad politických vězňů, undergroundu, disentu, filmových tvůrců, učitelů a žáků.

Součástí večera bylo udílení Cen Příběhů bezpráví 2012. Dále byla představena výstava Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme, která je zdarma k vidění od 2.–30. listopadu 2012 v Langhans – Centru Člověka v tísni. Nechyběla ani živá hudba, letos v podání legendární undergroundové skupiny DG307. Hřebem večera se stala premiéra dokumentárního filmu České děti, který svým osobitým zpracováním a originální hudbou sklidil u publika velký aplaus. Fotografie ze zahájení si můžete prohlédnout zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.