Nová facebooková skupina – připojte se i vy!

20.10.2012 / Filmové kluby

Rozjeli jsme novou facebookovou skupinu organizátorů filmových klubů Jeden svět na školách. Kdo jste se ještě nepřipojil, tak neváhejte a přidejte si mě (Koordinátor FK) do přátel a já vás obratem do skupiny přizvu. Tato platforma nám umožní se podělit o zážitky z proběhlých projekcí, rady a zkušenosti.

Budeme také v častějším kontaktu, tudíž budete rychleji vědět, co se na vás chystá, a hlavně budete mít přehled o tom, co se děje v ostatních klubech.Tuto skupinu jsme se rozhodli založit na základě vašich žádostí a měla by vám být motivací, rádcem a pomocníkem.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.