Mezinárodní setkání organizátorů filmových klubů

20.11.2012 / Filmové kluby

A máme za sebou mezinárodní setkání organizátorů filmových klubů, které proběhlo ve dnech 15.18. listopadu v Praze. Tématem setkání byl boj proti rasismu, xenofobii, homofobii, antisemitismu a podpora rovného přístupu a diverzity.

 

Během setkání měli jeho účastníci možnost účastnit se řady projekcí, debat, workshopů a v neposlední řadě měli příležitost k výměně zkušeností s organizátory filmových klubů z ostatních zemí. Na naší facebookové skupině Filmové kluby JSNŠ se můžete zeptat účastníků na jejich zážitky nebo si prohlédnout fotky ze setkání.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.