Festival Jeden svět a projekce pro školy

2.2.2013 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

V průběhu března a dubna se uskuteční už 15. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Festival začne v Praze, kde se bude konat od 4. do 13. března, a v následujících týdnech se přesune do dalších 40 měst České republiky.

Stejně jako v předchozích letech se v Praze i ostatních festivalových městech v rámci festivalu uskuteční speciální projekce určené žákům základních a středních škol. Projekce pro školy se budou konat převážně v dopoledních hodinách a budou spojené s besedou se zajímavými hosty. O dalších podrobnostech a možnostech účasti na projekcích v jednotlivých městech vás budeme informovat v únorovém Věstníku nebo na našich internetových stránkách www.jsns.cz/festival. Zde postupně uveřejníme letošní nabídku filmů, synopse a související ukázky. Případné dotazy prosím směřujte na e-mailovou adresu skolniprojekce@jedensvet.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.