Zapojte se do studentské literární soutěže i vy! Téma: V Opozici

8.1.2013 / Příběhy bezpráví

„Československá socialistická republika na konci 80. let. Ačkoli se politická situace pomalu uvolňuje, moc KSČ je všudypřítomná. Bojovat proti režimu, anebo přistoupit na jeho podmínky?“ Je vám 1520 let a rádi píšete? Nebo máte žáky, děti, známé či přátelé splňující tyto věkové podmínky? Vytvořte reportáž, esej nebo rozhovor, letos na téma V Opozici. Vítězné práce budou vybrány redaktory týdeníku Respekt a finančně odměněny – 1. místo získává 5000 Kč.

Výherci soutěže budou vyhlášeni na slavnostním zahájení 15. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárního filmu o lidských právech Jeden svět v pražském paláci Lucerna. Jejich práce budou zveřejněny na webových stránkách Respektu. Příspěvky je možné zasílat do 6. února 2013 na adresu info@pribehybezpravi.cz. Více informací o literární soutěži 2013 V Opozici se dozvíte zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.