Měsíc filmu na školách 2012 je u konce a my vám přinášíme fotografie z projekcí a besed!

7.12.2012 / Příběhy bezpráví

Do letošního ročníku se zapojilo 776 škol a 12 filmových klubů. Projekcí dokumentárních filmů, přibližujících život v normalizačním Československu, a besed s hosty se zúčastnilo přes 33 000 žáků a studentů. Ředitelka Střední průmyslové školy Světce Jana Hrčková k projektu dodává: „Touto formou bychom chtěli vychovat děti k tomu, aby měly svůj názor, ať už je doba jakákoli, a na druhou stranu je vést k tomu, aby nepřipustily, aby se tato historie znovu opakovala."

Studentka Anna Zahálková dodává: „Určitě je lepší setkat se s někým na živo. Vidíte, jak se mu střídají v obličeji emoce, a poznáte, jaké to bylo. Je to mnohem lepší než z učebnice. Všem zapojeným děkujeme! Fotografie z projekcí filmů a besed s pamětníky, historiky a filmaři si můžete prohlédnout zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.