Jména držitelů Ceny Příběhů bezpráví 2012 jsou již známa

2.11.2012 / Příběhy bezpráví

U příležitosti slavnostního zahájení 8. ročníku Měsíce filmu na školách byla oficiálně vyhlášena jména laureátů Ceny Příběhů bezpráví 2012. Ocenění za odvážné postoje a činy v období komunismu převzali z rukou ministra zahraničí Karla Schwarzenberga a ministra školství Petra Fialy paní Hana Krsková-Dvořáková a Oldřich Čapka. Cenu pro Otakara Rambouska udělenou in memoriam předal náměstek ministra obrany Michael Hrbata švagrovi laureáta, panu Bohumilu Fojtovi.

Fotografie ze slavnostního předávání Cen Příběhů bezpráví 2012 v pražském kině Lucerna si můžete prohlédnout zde.  Medailonky všech dosavadních laureátů si můžete přečíst zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.