Nominace na Cenu Příběhů bezpráví 2013 otevřeny

15.11.2012 / Příběhy bezpráví

Mladí lidé ve věku 13–21 let mohou už po páté nominovat své kandidáty na Cenu Příběhů bezpráví 2013, kterou Člověk v tísni uděluje za odvážné činy a postoje v období komunismu. Tento ročník je věnován památce nedávno zesnulého básníka a legendy českého undergroundu Ivana Martina Jirouse. Uzávěrka nominací je 30. června 2013.

O výběru laureátů rozhodne studentská porota a ocenění laureátům či jejich příbuzným budou předána během slavnostního zahájení 9. ročníku Příběhů bezpráví v pražském kině Lucerna. Nominace lze podat prostřednictvím elektronického formuláře. Podrobnější informace se dozvíte na našich webových stránkách zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.