Přihlaste se do třetího ročníku projektu Z místa, kde žijeme!

21.1.2013 / Příběhy bezpráví

Vyhlašujeme třetí ročník projektu Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme, v němž se týmy složené ze žáků základních a středních škol setkávají s lidmi, kteří byli perzekvováni komunistickým režimem, a formou rozhovoru zaznamenávají jejich příběhy. Prostřednictvím konkrétních lidských osudů tak nejen poznávají nejmladší období našich dějin, ale zároveň se seznamují s historií svého regionu.

 

Chcete si vyzkoušet úskalí a úspěchy „detektivní práce“? Zapojte se se svými žáky do projektu i vy! Svůj tým můžete přihlásit do 17. února 2013 na e-mailové adrese nada.aliova@jsns.cz. Více o tématech a účasti v projektu se dozvíte zde.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.