Studentské týmové projekty

1.2.2013 / Kdo jiný?

Chodíte na základní nebo střední školu a nejste lhostejní k tomu, co se děje ve vašem okolí? Pak se můžete spolu se svými spolužáky zapojit do našich týmových projektů. V projektech Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme se prostřednictvím pamětníků komunistického režimu seznámíte s naší nedávnou minulostí. Pokud vás zajímají aktuální společenské problémy a rádi byste se podíleli na jejich řešení, pak se zapojte do týmových projektů Kdo jiný? Protože i vy máte sílu a potenciál změnit svět kolem sebe!

Do týmových projektů Kdo jiný? se můžete hlásit v průběhu celého roku. Inspirujte se na našich stránkách, v jakých tematických oblastech můžete své projekty uskutečnit a jaké konkrétní typy akcí můžete podnikat. Více informací naleznete zde.

Příbězích bezpráví jsme vyhlásili třetí ročník projektu Z místa, kde žijeme, v němž se týmy složené ze žáků základních a středních škol setkávají s lidmi, kteří byli perzekvováni komunistickým režimem, a zaznamenávají jejich příběhy. Prostřednictvím konkrétních lidských osudů se tak můžete seznámit s nejmladším obdobím našich dějin. Přihlášky do projektu posílejte nejpozději do 17. února 2013 na e-mailovou adresu jana.touzimska@jsns.cz. Více o tom, co účast v projektu obnáší, se dozvíte zde.

 

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.